Fundacja z uśmiechem

Wyszukiwarka w serwisie

Urządzenia do badań przesiewowych w Polsce

ViziLite Plus

W związku z licznymi zapytaniami uprzejmie informujemy, że test do badania jamy ustnej ViziLite Plus został wycofany przez producenta z całego rynku europejskiego.

  

Microlux / OraBlu

Microlux - to nowy system diagnostyczny oparty na technologii światłowodowej o szerokim wachlarzu zastosowań. Można nim (w zależności od użytej końcówki) wykrywać ubytki w zębach przednich i tylnych, a także kamień poddziąsłowy, lokalizować ujścia kanałów oraz złamane korzenie, badać głębokość kieszonek oraz wykrywać zmiany patologiczne w jamie ustnej.

Badanie przesiewowe w kierunku raka jamy ustnej wykonuje się przy użyciu sondy Microlux/DL.

Microlux/DL jest urządzeniem emitującym biało-niebieskie światło LED, które jest wykorzystywane do badania błony śluzowej jamy ustnej. Jest zasilane baterią.

Tkanka zdrowa pochłania to światło, tkanka zmieniona patologicznie je odbija. Lekarz widzi więc świecące obszary, które należy dokładniej zbadać. Nie wszystkie  zmiany mają podłoże nowotworowe, sprawdzić  to można tylko podczas badania histopatologicznego.

Do lampy Microlux/DL dołączono 1%-owy kwas octowy w buteleczkach 30 ml. 

Przed badaniem przy pomocy urządzenia Microlux/DL należy wykonać standardowe badanie jamy ustnej, wizualne i dotykowe, nie pomijając trudno dostępnych powierzchni języka, czy podniebienia oraz co bardzo ważne, także węzłów chłonnych.

Samo badanie Microlux-em jest proste, szybkie i bezbolesne. Pacjent płucze jamę ustną 1% kwasem octowym przez ok.60 sekund. W zaciemnionym gabinecie lekarz wykorzystując świecącą sondę Microlux/DL ogląda dokładnie całą jamę ustną, szukając miejsc  o białym zabarwieniu. Każde z takich miejsc powinno być udokumentowane na karcie pacjenta i jeśli to możliwe fotograficznie.

OraBlu – Oral Lesion Marking System - wspomaga oznaczanie nieregularności i zmian na śluzówce jamy ustnej poprzez fizyczne wybarwienie obszarów śluzówki, które wymagają dalszego badania.

OraBlu Oral Lesion Marking System składa się z jednej buteleczki zawierającej 3.0 ml 0,5% roztworu chlorku Tolonium (znanego także jako toluidyna błękitu), jednej buteleczki zawierającej 6.0 ml 1% roztworu kwasu octowego oraz 30 zapakowanych pojedynczo aplikatorów (pałeczek). Jest to zestaw do około 10 aplikacji.

OraBlu Oral Lesion Marking System jest przeznaczony do zastosowania po standardowym badaniu wzrokowym i palpacyjnym jamy ustnej pacjenta w normalnym świetle, a następnie w świetle lampy Microlux.

Dokładne informacje na temat przeprowadzenia badania znajdą Państwo w poniższej ulotce.

Pobierz ulotkę Microlux [pdf.]

 

Velscope Vx

VELscope Vx jest bezprzewodowym, kompaktowym urządzeniem emitującym niebieskie światło, które wywołuje fluorescencję tkanek, wskazując na zmiany w ich strukturze. VELscop Vx wykorzystuje technologię wizualizacji fluorescencji tkankowej do badania powierzchni nabłonka – aż do błony podstawnej, gdzie zmiany przedrakowe zwykle mają swój początek. System filtrów optycznych w rękojeści VELscope Vx pozwala na obejrzenie zróżnicowanego obrazu fluorescencji tkanek jamy ustnej, pomagając tym samym odróżnić tkankę zdrową od objętej zmianami, zarówno białymi, jak i czerwonymi. Podczas oglądania jamy ustnej oświetlonej niebieskim światłem, zdrowa tkanka świeci na zielono, chora zaś, np. mogąca doprowadzić do dysplazji i raka jamy ustnej - pojawia się jako ciemna nieregularna plama wyraźnie odcinająca się od zdrowej.

VELscope Vx to urządzenie bezpieczne, łatwe w obsłudze, pozwalające postawić natychmiastową diagnozę. Wykonanie badania nie wiąże się z powstawaniem jakichkolwiek przebarwień, nie wymaga płukania ust preparatami. Urządzenie jest w pełni kompatybilne
z  cyfrowymi aparatami fotograficznymi.                                                                  

Wynik przeprowadzanego badanie widoczny jest w czasie rzeczywistym. Czas niezbędny na wykonanie badania to 1-2 minuty, dodatkowo, po podstawowym badaniu z użyciem światła białego. Badanie pomaga w określeniu, które zmiany wymagają natychmiastowej biopsji oraz dalszego leczenia.

http://fach-med.pl/wp-content/uploads/2017/12/velscope-badanie-krok-po-kroku.pdf

 

 

Sapphire® Detektor Zmian Nowotworowych

Sapphire to wielofunkcyjny łuk plazmowy, zapewniający skuteczną polimeryzację kompozytów, efektywne wybielanie, a dodatkowo umożliwia przeprowadzenie ratującego życie badania na obecność zmian  nowotworowych.

Sapphire® DZN to urządzenie wykorzystujące zjawisko autofluotescencji, zwiększające możliwość wizualizacji zmian nowotworowych i stanów przedrakowych. Wysokiej klasy optyka pozwala na szczegółowe i dokładne badanie ułatwiające lepszą lokalizację i diagnozę zmian.
Urządzenie jest łatwe w obsłudze podczas rutynowych badań kontrolnych. Umożliwia  dokumentację badania za pomocą aparatu cyfrowego.
Pozwala zobaczyć zmiany niewidoczne w zwykłym świetle. W czasie badania z użyciem Sapphire® DZN, zdrowa tkanka ma kolor zielony, dysplazja natomiast ukazuje się jako ciemny obszar, ujawniając podejrzane zmiany.

Dokumentacja z wykorzystaniem aparatu cyfrowego zapewnia lepszą komunikację, ogromną precyzję i efektywność podczas kierowania pacjentów na biopsje.

Pobierz ulotkę Sapphire [pdf.]

 

Oralitest

Oralitest jest urządzeniem, opartym na zjawisku fluorescencji, umożliwiającym wykrycie zmian zapalnych i nowotworowych błony śluzowej jamy ustnej i języka.

Badanie Oralitest polega na oświetleniu jamy ustnej pacjenta niebieskim światłem, emitowanym przez umieszczony na głowie lekarza aparat składający się ze źródła światła oraz systemu specjalnych filtrów optycznych. Niebieskie światło  wzbudza fluorofory znajdujące się w badanej tkance. Postępująca dysplazja zmienia zarówno rozpraszanie światła, jak i dystrybucję fluoroforów w tkance, to zaś powoduje obniżenie emitowanego światła w wyniku autofluorescencji. W efekcie chorobowo zmieniona tkanka jest postrzegana jako ciemny, nieregularny w kształcie obszar, wyraźnie odcinający się od zdrowych tkanek, widzianych jako zielony, fluorescencyjny wzór. 

W trakcie badania, które trwa od 2 do 5 minut, pacjent musi mieć założone okulary ochronne. Badania jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne, dlatego może być przeprowadzone u każdego z pacjentów, niezależnie od jego wieku czy stanu zdrowia.

Badanie Oralitestem umożliwia ocenę stanu błony śluzowej jamy ustnej nawet wówczas, gdy zmiany nie są widoczne gołym okiem.

http://www.oralitest.pl/

 

Facebook

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za przekazanie 1 % podatku za 2017r. na Fundację "Z uśmiechem przez życie".

Dzięki Państwa wsparciu udało nam się zebrać

4080,20 zł

 

Dziękujemy!