Fundacja z uśmiechem

Wyszukiwarka w serwisie

Głosuj na Fundację w konkursie GWIAZDY CEDE

Fundacja do walki z nowotworem jamy ustnej „Z uśmiechem przez życie” bierze udział w internetowym plebiscycie „Gwiazdy CEDE” w kategorii Edukacja/IT. Głosowanie rozpoczęło się!

 

Zapraszamy do oddania głosów na Fundację. Głosować można na stronie  https://www.cede.pl/2018/wystawa/gwiazdy-cede/it-i-edukacja-stomatologiczna/?s=4554 po zalogowaniu się jako uczestnik wystawy.

 

Przeczytaj, dlaczego warto oddać głoś na Fundację.

 

  Misją Fundacji jest m.in. szerzenie wiedzy na temat profilaktyki przeciwnowotworowej wśród lekarzy i pacjentów w myśl zasady lepiej zapobiegać niż leczyć. Mówimy o badaniach profilaktycznych, o właściwej higienie jamy ustnej tak, aby uchronić jak największą ilość osób przed najcięższymi konsekwencjami - nowotworem jamy ustnej. Staramy się uświadomić wszystkim, że stomatolog jest tak naprawdę lekarzem pierwszego kontaktu
w wypadku tego nowotworu.

W ramach działalności statutowej prowadzimy wśród lekarzy i pacjentów szeroko pojętą akcję edukacyjną na temat przyczyn i skutków raka jamy ustnej.

 

Nasze działania w ciągu 7 lat:

 

 1. Akcja „Dni otwarte w gabinetach dentystycznych” w 93-u placówkach na terenie całej Polski i współpraca z PTSS w Akcjach „Niebieskie usta” i „Zdrowie pod kontrolą”.
  W ramach tych działań przebadano bezpłatnie pod kątem nowotworów jamy ustnej 4,6 tys. pacjentów,
  z których do dalszej diagnostyki (nie tylko onkologicznej) skierowano 560 osób.
 2. Opracowanie ulotki edukacyjno-instruktażowej:
  – dla pacjentów „Samokontrola jamy ustnej”, „20 marca – Bądź świadomym pacjentem”
  – dla lekarzy „Nowotwory jamy ustnej”, „Co to za zmiana”
 3. Nagranie edukacyjno-instruktażowych filmów dla lekarzy we współpracy z członkinią Rady Fundacji
  dr Małgorzatą Giezek-Kaczmarek. Przygotowane filmy: „Badanie kliniczne zewnątrzustne”, „Badanie kliniczne wewnątrzustne” oraz instruktaż badania pacjenta lampą diagnostyczną używaną podczas Dni otwartych. Filmy te są dostępne na stronie internetowej Fundacji.
 4. Współorganizowanie 6 konferencji o czujności onkologicznej w stomatologii.
 5. Wystąpienie w  2017 r. do Ministra Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia z inicjatywą dokładnego opisania refundowanej przez NFZ procedury stomatologicznej: „Badanie lekarskie stomatologiczne z instruktażem higieny jamy ustnej raz w roku”.
 6. Współpraca z Zakładem Stomatologii Zintegrowanej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, która kontynuowana jest w pracy doktorskiej na temat wykrywania zmian na błonie śluzowej jamy ustnej.
 7. Współpraca z PAPS-em – patronat nad II Olimpiadą Higienistek, nagranie webinarium „Czujność onkologiczna w gabinecie stomatologicznym” dr Małgorzaty Giezek-Kaczmarek. Udział członkini Rady Fundacji dr Magdaleny Pawelczyk-Madalińskiej w komisji egzaminacyjnej olimpiady.
 8. Strona internetowa Fundacji www.zusmiechem.org.pl zawierająca informacje dla pacjentów i lekarzy: zasady profilaktyki, wykaz aktualnych Dni Otwartych, lista gabinetów, w których można zrobić specjalistyczne badania, podstawowe informacje o raku jamy ustnej itp. oraz opracowane przez Fundację ulotki.

 

Zachęcamy wszystkich Państwa do głosowania na Fundację, ponieważ wierzymy, że nasze działania zwiększają czujność onkologiczną zarówno wśród lekarzy i pacjentów.

Facebook